Câștigătorii Mamaia Copiilor 2018

Etichete:

Sâmbătă, 14 iulie 2018, s-a încheiat Festivalul Național de Creație și Interpretare Mamaia Copiilor 2018.  În cadrul Galei de decernare a premiilor copiii participanți au fost premiați.
Festivalul a adus în atenţia ţării zeci de voci foarte bune, puse în valoare de profesori entuziaşti. Au fost foarte multe melodii în primă audiţie, scrise de compozitori cu har, pentru aceiaşi copii minunaţi, totul demonstrând credinţa că, dacă vom continua să sprijinim şi să finanţăm talentul fără limite al copiilor noştri, peste ani, generaţiile lor ne vor face să fim mândri.

Vă prezentăm mai jos lista câștigătorilor și prestațiile lor din concurs iar la finalul articolului puteți viziona înregistrarea TVR a Galei de decernare a premiilor.

•           Trofeul “AUREL MANOLACHE” la Secţiunea de Creaţie, acordat de UCMR-ADA: Melodia “DACĂ AŞ PUTEA”, muzica: Adrian Ordean, versuri: Adrian Ordean, interpretă: Natalia-Elena Moise. Vezi mai jos video cu prestația din concurs:

 

•           Trofeul “AUREL MANOLACHE” la Secţiunea de Interpretare: DOANĂ ANA MARIA CHRISTIANA din Craiova. Vezi mai jos video cu prestația din concurs:

 

•           Trofeul “TOMIS” la Secţiunea  SHOW: “DOI DINŢI DIN FAŢĂ” – Grupul ANDANTE din Bucureşti

•           Trofeul “OVIDIUS” la Secțiunea Scoli de canto: SOUL MUSIC ART, professor Dragos Gheorghiu

PREMIILE SECŢIUNII DE CREAŢIE – preşcolari:

PREMIUL  I:
Melodia “VIAŢA-I FRUMOASĂ”
Muzica: Ivan Caragia, versuri: Daniela Doroftei,
Interpretă: Alexandra Popescu
Vezi mai jos video cu prestația din concurs:

 

PREMIUL II:
Melodia “PRINŢESA DIN VIS”
Muzica: Adrian Ordean, versuri:  Adrian Ordean,
Interpretă: Ilinca Niţă
Vezi mai jos video cu prestația din concurs:

 

PREMIUL III:
Melodia “BEBELUŞII BERZEI”
Muzica: Marcel Iorga, versuri: George Popovici
Interpretă: Carina-Sofia Dăneţiu

PREMIILE SECŢIUNII DE CREAŢIE – şcolari:

PREMIUL  I:
Melodia “O RAZĂ DE SOARE”
Muzica: Nicolae Caragia, versuri: Daniela Doroftei
Interpret: Luca Pop-Iorgu
Vezi mai jos video cu prestația din concurs:

PREMIUL  II:
Melodia “ŞTIU CUM BATE INIMA TA”
Muzica: Eduard Cîrcotă, versuri: Adrian Câmpurean
Interpretă: Iasmin Pena

PREMIUL  III:
Melodia “CÂND DANSEZ”
Muzica: Ovidiu Jacobsen, versuri: Gabriel-Cristian Pascu
Interpretă: Angela Gheorghiu
Vezi mai jos video cu prestația din concurs:

PREMIILE SECŢIUNII DE CREAŢIE – adolescenţi:

PREMIUL  I:
Melodia “ZBORI, INIMA MEA”
Muzica: Teodora Gaitanovici, versuri: Teodora Gaitanovici
Interpret: Rareş-Andrei Ioan

PREMIUL II:
Melodia “MAREA IUBIRE”
Muzica: Ovidiu Jacobsen, versuri: Ovidiu Jacobsen
Interpretă: Roxana-Ioana Cozma

PREMIUL III:
Melodia “PARIU CU FOCUL”
Muzica: Claudiu Bulete, versuri: Claudiu Bulete
Interpretă: Sabina-Bianca Crăescu
Vezi mai jos video cu prestația din concurs:

PREMIILE SECŢIUNII DE CREAŢIE – tineret:

PREMIUL  I:
Melodia “NU POT UITA”
Muzica: Sergiu Rudichi, versuri: Sergiu Rudichi
Interpretă: Andrada Bădărău

PREMIUL II:
Melodia “NU MAI CRED”
Muzica: Dragoş Gheorghiu, versuri: Alin Gheorghişan
Interpretă: Denisa Simion
Vezi mai jos video cu prestația din concurs:

PREMIUL III:
Melodia “ÎMI PLACE”
Muzica: Marcel Iorga, versuri: Marcel Iorga
Interpret: Denisa Snagoveanu
Vezi mai jos video cu prestația din concurs:

PREMIILE SECŢIUNII DE INTERPRETARE
GRUPA I (4 – 6 ani)
PREMIUL I: CONDILĂ  ROBERT-MARIUS din Bucureşti

PREMIUL II: DINU SOPHIA-ELENA din Bucureşti
Vezi mai jos video cu prestația din concurs:

PREMIUL III: COCOŞ IRINA-MARIA  din Constanţa

GRUPA a II-a (7 – 9 ani)
PREMIUL I: DANCA ANA-GIULIA din Roman

PREMIUL II: ANICĂI-IFRIM MIRUNA-TEODORA  din Panciu

PREMIUL III: GHEORGHIU ANGELA din Bucureşti
Vezi mai jos video cu prestația din concurs:

GRUPA a III-a (10 – 12 ani)
PREMIUL I: SABĂU CARLA-LARISA din Zalău

PREMIUL II: ŞOANĂ NICOLAE-CRISTIAN din Bucureşti

PREMIUL III: POP-IORGU LUCA-ADRIAN din Petreşti, IF
Vezi mai jos video cu prestația din concurs:

GRUPA a IV-a (13 – 15 ani)
PREMIUL I: IOAN RAREŞ-ANDREI  din Buzău și COZMA ROXANA-IOANA din Eforie Nord, CT (ambii au avut același punctaj)

PREMIUL II: DUMITRU CLAUDIA-IOANA din Constanţa

PREMIUL III: POPA MARIA-ROBERTA din Râmnicu Vâlcea

GRUPA a V-a (16 – 17 ani)

PREMIUL I: BERECHET IOANA-LUCIA  din Constanţa

PREMIUL II: GRIGORAŞ DARIA-ALEXIA  din Iaşi

PREMIUL III:PÎSLARU BIANCA  din Bucureşti

PREMIILE SECŢIUNII SHOW
PREMIUL I: LA ŞEZĂTOARE – Grupul STELUŢE DUNĂRENE din Brăila
PREMIUL III: POP-IORGU LUCA-ADRIAN din Petreşti, IF
Vezi mai jos video cu prestația din concurs:

PREMIUL II: DOR DE ROMÂNIA –  Grupul BIMBAM din Bucureşti
Vezi mai jos video cu prestația din concurs:

PREMIUL III: ALB ŞI NEGRU – Grupul FANTEZIA din Bucureşti
Vezi mai jos video cu prestația din concurs:

MENȚIUNI:
MENȚIUNILE  IN MEMORIAM GEORGE NAGHI acordate de Aldis  și Jurnalul de Călăraşi:
CHIRIAC SABRINA-ELEONORA din Iaşi
GĂVRUŢA-GAVRAŞ CEZARA din Oradea
MASLICOV ECATERINA din Piatra Neamt
MOROŞANU EMMA-GABRIELA din Braşov

Premiile acordate în cadrul festivalului au fost în valoare de 37.000 lei, iar premiul pentru secțiunea de Creație oferit de UCMR-ADA este de 3000 lei.

Video cu Gala de decernare a premiilor:

Articole similare:

333 total views, 1 views today

Etichete: